Haber

Çinli Sağlık Ekibi, Solomon Adaları’nın Batı Eyaletinde Ücretsiz Tıbbi Bakım Sağlıyor

Solomon Adaları’nın Batı Eyaletinin başkenti Gizo’da, Çinli sağlık ekibinden bir doktor bölge halkına ücretsiz teşhis ve tedavi hizmeti veriyor, 1 Aralık 2022. (Fotoğraf: Zhao Yi/Xinhua)

Çin sağlık grubu bölgede yaşayan 102 kişiye 6 saat kesintisiz teşhis ve tedavi hizmeti verirken, Batı Eyaleti Sağlık Müdürü Dickson Boara, Çin sağlık grubunun yerel halkın yüksek kaliteli tıbbi bakıma olan büyük ihtiyacını karşılayarak onları kurtardığını söyledi. çok fazla zaman ve para.

SİDNEY, 2 Aralık (Xinhua) — Çin’in Solomon Adaları’ndaki önde gelen sağlık hizmeti grubu, Çarşamba günü Batı Eyaletinin başkenti Gizo’da yaşayanlara ücretsiz sağlık hizmeti sunarak ekibin gelişinden bu yana ülkedeki üçüncü ücretsiz klinik etkinliği oldu.

Gizo Hastanesi’nin güçlendirilmesiyle sağlık ekibi, hastanenin muayene odalarını ve koridorlarını kullanarak kesintili bir klinik kurdu.

Solomon Adaları’nın Batı Eyaletinin başkenti Gizo’da, Çinli sağlık ekibinden bir doktor bölge halkına ücretsiz teşhis ve tedavi hizmeti veriyor, 1 Aralık 2022. (Fotoğraf: Zhao Yi/Xinhua)

Her iki ülkenin sağlık profesyonellerinden oluşan ekipten bir pratisyen hekim, bir nefrolog ve klasik Çin tıbbı ve akupunktur uzmanı bir doktor, bölgede yaşayan 102 kişiye aralıksız altı saat tanı ve tedavi hizmeti verdi.

Batı Eyaleti Sağlık Müdürü Dickson Boara, Çinli sağlık grubunun Gizo halkının yüksek kaliteli tıbbi bakıma olan çaresiz ihtiyaçlarını karşılayarak büyük ölçüde zaman ve para tasarrufu yapmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Çinli grubun verdiği tıp eğitiminin yerel sağlık çalışanlarının kapasitesinin gelişmesine de katkı sağladığını kaydeden Boara, her iki tarafın ortak çabaları sonucunda Gizo’nun sağlık koşullarında değerli bir iyileşme görüldüğünü ve memnuniyet duyulduğunu sözlerine ekledi. yerel halkın.

Çin sağlık ekibi de diyabet temalı bir konferans düzenleyerek yerel sağlık çalışanı ile bu hastalığın önlenmesi ve sağlık yönetimi hakkında bilgiler paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu